خبرهای روز

انتشار جلد 1 شماره 1 ، مجله علمی - پژوهشی هواشناسی و علوم جوّ

انجمن علمی هواشناسی بمنظور توسعه دانش هواشناسی در کشور و استفاده از سجایای مناسب آن در بخش های کاربردی، اقدام به کسب مجوز نشریه علمی - پژوهشی تحت عنوان "نشریه هواشناسی و علوم جو" از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نموده است و مفتخر است پس از انجام مراحل کسب مجوز، اولین شماره این نشریه چاپ گردید. هیات تحریریه نشریه امیدوار است با همکاری مداوم کلیه پژوهشگران این رشته، شماره های آینده را نیز با عنایتی بیشتر پوشش داده و مرتبا سطح مقالات نشریه را ارتقا دهند. مستدعی است با ارائه نظرات و پیشنهادهای سازنده در زمینه ارتقا نشریه یاری رسان دست اندرکاران و تعالی متوای آن باشید.

تبریک انتصاب سرکار خانم دکتر تاج بخش

سرکار خانم دکتر سحر تاج بخش
انتصاب شایسته و بجای سرکارعالی به عنوان رئیس سازمان هواشناسی کشور که بیانگر کارآمدی، تعهد، لیاقت و شایستگی های برجسته شما در صحنه های علمی و خدمت به میهن عزیز و نظام اسلامی است را تبریک و تهنیت عرض می نماییم. از طرف انجمن هواشناسی ایران این موفقیت را صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان مزید توفیقات روزافزون شما را در راستای ارتقای جایگاه و تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه سازمان هواشناسی کشور را خواستاریم.
انجمن علمی هواشناسی ایران

ارسال مدارک جهت تکمیل مستندات عضویت انجمن

اعضای محترم انجمن علمی هواشناسی ایران

 

با سلام؛

به اطلاع می­رساند دبیرخانه انجمن هواشناسی ایران از اعضای محترم انجمن تقاضا دارد، جهت تکمیل مستندات دبیرخانه، جدول ذیل را تکمیل و مدارک مشروحه زیر را تا تاریخ 10/06/1397، از طریق پست الکترونیکی (به نشانی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید) برای انجمن هواشناسی ارسال نمایند تا کارت عضویت انجمن برای سال 1397 صادر شود.

þ فایل عکس پرسنلی

þ فایل تصویر آخرین مدرک تحصیلی

þ فایل تصویر کارت دانشجویی معتبر

þ فایل تصویر آخرین حکم اشتغال در دانشگاه و مؤسسات، کارت ملی و صفحه نخست شناسنامه

þ فایل تصویر فیش واریزی حق عضویت سالانه به مبلغ 25 هزار تومان برای دانشجویان و 50 هزار تومان برای اعضای پیوسته و وابسته (حق عضویت سال 97 و سال­های قبل) به شماره کارت 5022297000016316  بانک پاسارگاد، به نام انجمن علمی هواشناسی ایران

    شایان ذکر است بر اساس ماده 8 فصل سوم اساسنامه انجمن، اعضا ملزم به پرداخت حق عضویت سالیانه می­باشند و عدم پرداخت حق عضویت سالیانه باعث لغو و خاتمه عضویت و در نتیجه عدم امکان حضور در مجامع و مشارکت در انتخابات هیات مدیره با حق رأی می­باشد. به اطلاع تمامی دانشجویان دکتری رشته­های مصوب اساسنامه انجمن (فصل سوم) می­رساند در صورت تمایل به پیوستن به اعضای پیوسته انجمن، می­توانند با پرداخت حق عضویت 50000 تومان و ارسال درخواست عضویت پیوسته، به عضویت پیوسته انجمن درآیند. جهت هماهنگی و دریافت اطلاعات بیشتر با دبیرخانه انجمن (سرکار خانم هداوند) با شماره های 26131219 و 2781107 تماس حاصل نمایید.

 

نام و نام خانوادگی

آخرین مدرک و رشته تحصیلی

سال و محل اخذ مدرک دانشگاهی

محل اشتغال

شماره

تلفن ثابت

شماره همراه

شماره نمابر

پست الکترونیکی

شماره و نوع عضویت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*توجه: خواهشمند است جدول تکمیل شده فوق را در فرمت word  به نشانی پست الکترونیکی اعلام شده ارسال نمایید.

 

جواد بداق جمالی

دبیرکل انجمن علمی هواشناسی ایران

فراخوان ارسال مقاله به مجله علمی - پژوهشی

پژوهشگران محترم حوزه هواشناسی وعلوم جوّ وگرایش­ های علمی وابسته

 

با اهداء سلام 

 

احتراماً به استحضار می­ رساند، انجمن علمی هواشناسی ایران براساس مصوبه شماره 1045/18/3 تاریخ  14/01/1397 کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موفق به کسب مجوز چاپ نشریه " هواشناسی وعلوم جوّ" با اعتبارعلمی پژوهشی شده است.

    هدف مجله هواشناسی وعلوم جو شناسانیدن پژوهش­ ها، فعالیت­ ها و نوآوری­ های هواشناسی و گرایش ­های وابسته آن درکشور به­ صورت مقالات علمی است.

    پژوهشگران محترم می­ توانند مقالات خود را براساس ضوابط تعریف شده مجله از طریق سامانه مجله هواشناسی وعلوم جوّ به نشانی الکترونیکی (www.ims-jmas.ir & www.ims-jmas.net ) به دفتر مجله ارسال نمایند. 

    مجله هواشناسی و علوم جوّ کوشش می­ نماید با گزینش داوران متخصص و برجسته، مقالات را درکمترین زمان ممکن داوری ونتیجه را از طریق سامانه الکترونیکی مجله به اطلاع نگارندگان مقاله اعلام نماید.

    هیات تحریریه مجله هواشناسی و علوم جو از تمامی صاجب­نظران و اندیشمندان فرهیخته دعوت می ­نماید با ارسال مقالات بنیادی و یا کاربردی هواشناسی وعلوم جوّ که دربردارنده یافته ­های تحقیقاتی خویش خواهد بود بر اعتبار و غنای هرچه بیشتر مجله هواشناسی و علوم جو بیفزایند.

 

نشانی الکترونیکی مجله هواشناسی وعلوم جوّ  www.ims-jmas.ir   www.ims-jmas.net &  

 

 

                                            غلامعلی کمالی   سردبیر مجله هواشناسی و علوم جوّ

کارگاه آموزشی WRF

کارگاه آموزشی مدل WRF

Weather Research & Forecasting

زمان و مکان برگزاری

روز شنبه مورخ 1397/4/23 الی چهارشنبه 1397/4/27 از ساعت 9 صبح الی 15 در محل پژوهشکدۀ هواشناسی واقع درکیلومتر 17 اتوبان تهران-کرج، بلوار پژوهش.

تلفن: 5-44787651

نمابر: 44787670

مدرس: دکتر مجید آزادی

 

هزینۀ کارگاه  3500000 ریال، شامل پذیرایی و ناهار می باشد.

همراه با ارائۀ گواهینامۀ معتبر

ثبت نام در

training.srbiau.ac.ir/fa

 

تأیید اعتبار علمی - پژوهشی نشریه هواشناسی و علوم جوّ

اعتبار علمی - پژوهشی نشریه هواشناسی و علوم جوّ انجمن هواشناسی ایران از سوی جناب آقای دکتر محسن شریفی مدیرکل محترم دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی مکاتبه مورخ 1397/01/14 مورد تأیید قرار گرفت.