خبرهای روز

دومین کنفرانس ملی آب و هواشناسی ایران

دومین کنفرانس ملی آب و هواشناسی ایران

دومین کنفرانس ملی آب و هواشناسی ایران، در تاريخ  19 ارديبهشت ماه سال 13۹۷، در محل پردیس دانشگاه فردوسی مشهد، توسط گروه جغرافیای این دانشگاه برگزار خواهد شد. دبیرخانه دومین کنفرانس ملی آب و هواشناسی ایران، از کليه اساتید، پژوهشگران، متخصصان، دانشجویان و علاقمندان به رشته آب و هواشناسی و حوزه های مرتبط دعوت مي نماید تا مقالات خود که حاوي آخرين يافته ها و دستاوردهای علمي در زمينه هاي موضوعي کنفرانس مي باشد را حداکثر تا تاریخ 10 اسفندماه 1396 از طریق سایت کنفرانس (https://sncci.um.ac.ir) ارسال فرمایند.

دبیرخانه کنفرانس: مشهد، میدان آزادی، پردیس دانشگاه فردوسی مشهد، دانشکده ادبیات و علوم انسانی،

گروه جغرافیا، اتاق 32، دبیرخانه دومین کنفرانس ملی آب و هواشناسی ایران.

تلفن:     38805287-051

دورنگار: 38807060-051

نشانی الکترونیکی: https://sncci.um.ac.ir

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کانال تلگرامی:  https://t.me/sncci

انجمن علمی هواشناسی در تاریخ پنج شنبه 2 آذر ماه کارگاه آموزشی برگزار می نماید

کارگاه کاربرد روش های آماری در مطالعات هواشناسی، اقلیم شناسی و آب شناسی و اعتبارسنجی آن ها

 

تاریخ:  پنج شنبه2 آذر 96- از ساعت 8 الی 17

 

مدرس: آقای دکتر سعید بازگیر، هیأت علمی محترم دانشگاه تهران

 

هزینه:100 هزار تومان

سرفصل درس:

 

1-     بیان نظری و اهمیت اعتبارسنجی مدل های آماری

2-     معرفی شاخص های اعتبار سنجی مدل های هواشناسی، اقلیم شناسی و آب شناسی (بحث در نقاط ضعف و قوت شاخص ها)

3-     فرایند ارزیابی و اعتبار سنجی مدل های هواشناسی، اقلیم شناسی و آب شناسی

4-     حل چند نمونه مثال عددی (حل دستی و نرم افزاری)

 

  • ·      هزینه شرکت برای اعضای انجمن علمی هواشناسی ایران 25% تخفیف تعیین شده است. استفاده از این تخفیف منوط به پرداخت حق عضویت سال 96 می باشد.
  • در صورتیکه تمایل به عضویت در انجمن هواشناسی دارید به سایت www.imsf.ir مراجعه و شماره عضویت برای سال 96 دریافت کنید و یا با شماره تلفن 2780107 دبیرخانه انجمن تماس حاصل نمایید.

محل برگزاری: تهران، پاسداران، خیابان پایدار فر- نبش بوستان چهارم- پلاک 10- دبیرخانه هیات مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی تلفن تماس: 44788043 - 2780107

 

 

دبیرخانه انجمن هواشناسی -شعبه استان گیلان

آدرس دبیرخانه شعبه استان گیلان : گيلان،رشت،ميدان بسيج،كوچه شهيدصادقي،بنيادنخبگان استان گيلان،دبيرخانه استاني انجمن علمي هواشناسي ايران در گيلان- مكاتبات انجمن به آدرس : صندوق پستي 416353166
پست الكترونيكي: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

چهارمین کنفرانس بین المللی اقیانوس شناسی خلیج فارس

چهارمین کنفرانس بین المللی خلیج فارس در تاریخ 28 و 29 بهمن ماه 1396 در تهران برگزار می شود .این کنفرانس که با شعار "توسعه پایدار منطقه مکران، چالشها و راهکارها" برگزار می شود، شامل محورهای زیر است:

  • هواشناسی دریائی و اقیانوس شناسی فیزیکی
  • تغییرات اقلیم و اثرات آن بر نواحی ساحلی
  • علوم دریائی و اقیانوسی
  • بهره برداری از منابع دریائی
  • محیط زیست دریائی
  • فرهنگ و تاریخ و اقتصاد دریا

هدف از برگزاری این کنفرانس، اعتلای نام خلیج همیشه فارس و بسترسازی فرهنگی در این زمینه در سطح بین‌المللی، ایجاد فضای مناسب برای ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در زمینه علوم و فناوری‌های دریایی در داخل و خارج کشور در راستای توسعه پایدار مناطق ساحلی کشور، و زمینه‌سازی برای یافتن راهکارهای مناسب در جهت حل مشکلات اقتصادی، زیست محیطی، حمل و نقل دریایی، آلودگی هوا و دریا، اثرات تغییر اقلیم، مدیریت یکپارچه سواحل و ... می باشد.

سازمانها و نهادهای علمی تحقیقاتی دریایی متعددی در کنفرانس شرکت می کنند که شامل:

سازمان بنادر و دریا نوردی- پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی- انجمن علوم و فنون دریائی ایران- انجمن علمی هواشناسی ایران- پژوهشکده هواشناسی و علوم جو- مرکز علوم جوی و اقیانوسی-دانشگاه تهران، دانشگاه شریف، دانشگاه آزاد اسلامی،موسسه تحقیقات آب، مرکز ملی مطالعات و تحقیقات دریای خزر- نیروی دریائی ارتش جمهوری اسلامی ایران- نیروی دریائی سپاه جمهوری اسلامی ایران- سازمان نقشه برداری کشور- سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور- سازمان جغرافیائی نیروهای مسلح- مرکز آموزش منطقه ای سازمان هواشناسی جهانی، تهران.

تاکنون سه دوره از این کنفرانس در سال های 90، 92 و 94 برگزار شده است ومرکز علوم جوی و اقیانوسی به عنوان دبیرخانه این کنفرانس فعالیت می نماید.  

دبیرخانه: تهران- میدان نوبنیاد- خیابان شهید لنگری – جنب کوچه شهید تیموری-هواشناسی

تلفنهای دبیرخانه و مورد نیاز:(021)-   60- 22959258-  6-44991684 و 43854132

پیام تسلیت انجمن علمی هواشناسی ایران در سانحه تلخ درگذشت آقای مهندس علیرضا فیض نژاد

سانحه تلخ درگذشت یکی از اعضای انجمن، دانشجوی رشته فضای سبز مقطع کارشناسی ارشد واحد دانشگاهی رشت، جناب آقای مهندس علیرضا فیض نژاد موجب تاثر و اندوه فراوان شد. انجمن هواشناسی ایران این ضایعه اسفناک را به محضر خانواده داغدار مرحوم مغفور مهندس علیرضا فیض نژاد و جامعه دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت تسلیت عرض می نماید.

مرحوم مغفور شادروان مهندس علیرضا فیض‌نژاد یکی از دانشجویان واحد رشت در سانحه تصادف جاده رشت - قزوین جان خود را از دست داد و لقای پروردگار را لبیک گفت.

بدین وسیله ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم، بازماندگان، همکاران، اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، از درگاه خداوند منان برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت داریم.  

                                                                                                          انجمن علمی هواشناسی ایران

                                                                                                                                                       

تسلیت درگذشت پدر گرامی آقای دکتر میررکنی

بازگشت همه به سوی خداست

 جناب آقای دکتر سید مجید میررکنی

 تسلیت واژه کوچکی­است در برابر غم بزرگ از دست دادن پدر عزیزتان

 

با نهایت تأسف، درگذشت پدر بزرگوارتان را تسلیت عرض می نماییم. برای جنابعالی و خانواده محترمتان صبر و شکیبایی و برای آن عزیز درگذشته غفران و رحمت واسعه الهی را خواستاریم.

 

انجمن علمی هواشناسی ایران

تغییر زمان برگزاری کارگاه آموزشی-تخصصی

به اطلاع اعضای محترم (ثبت نام کنندگان کارگاه و اعضایی که درخواست ثبت نام دارند) می رساند، کارگاه کاربرد روش های آماری در مطالعات هواشناسی، اقلیم شناسی و آب شناسی و اعتبارسنجی آن ها در تاریخی که متعاقبا اعلام می شود، برگزار خواهد شد. ظرفیت این کلاس تکمیل نشده است، لذا ثبت نام امکان پذیر است. 

دبیرخانه انجمن علمی هواشناسی ایران

کاربرد روش های آماری در مطالعات هواشناسی، اقلیم شناسی و آب شناسی و اعتبارسنجی آن ها

مدرس: آقای دکتر سعید بازگیر، هیأت علمی محترم دانشگاه تهران

سرفصل درس:

 1-     بیان نظری و اهمیت اعتبارسنجی مدل های آماری

2-     معرفی شاخص های اعتبار سنجی مدل های هواشناسی، اقلیم شناسی و آب شناسی (بحث در نقاط ضعف و قوت شاخص ها)

3-     فرایند ارزیابی و اعتبار سنجی مدل های هواشناسی، اقلیم شناسی و آب شناسی

4-     حل چند نمونه مثال عددی (حل دستی و نرم افزاری)

 

معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی جناب آقای دکتر نوریان با حضور جناب آقای دکتر ولایتی

مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر علی‌اکبر ولایتی در تاریخ 96/02/12 برگزار شد. 

دکتر علی‌محمد نوریان، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم معارفه خود با تبریک اعیاد شعبانیه و روز معلم گفت:‌ «دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب است که با همت امام(ره)، مقام معظم رهبری و مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تاسیس و توسعه پیدا کرده است.»

وی افزود:‌ «دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان مورد توجه مقام معظم رهبری قرار دارد و ایشان در صحبت‌های عمومی و خصوصی همواره بر نقش دانشگاه و توسعه آن و نقش‌آفرینی این دانشگاه در منطقه تاکید داشتند.»

نوریان به انتصاب دکتر علی اکبر ولایتی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: «ایشان نقش‌های متعددی از جمله وزیر امور خارجه و سمت‌های مهم دیگری داشتند، ولی هیچ گاه از کار دانشگاهی غافل نشدند. ایشان 200 مقاله و 180 کتاب تالیف کرده‌اند انتصاب ایشان در دانشگاه آزاد اسلامی نشانه توجه رهبری به این دانشگاه است. دانشگاه آزاد اسلامی 70هزار عضو هیات علمی و یک‌میلیون و 600هزار دانشجو و 6میلیون فارغ‌التحصیل دارد که مجموع این‌ها با خانواده‌ها به 30میلیون نفر می‌رسد که با دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط هستند.»

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد مقام معظم رهبری با انتخاب رئیس هیات موسس نشان دادند که این دانشگاه چقدر اهمیت دارد.

همچنین ادامه داد: «به خاطر اعتماد دکتر ولایتی تشکر می‌کنم. امیدوارم بستری برای کار و فعالیت بیشتر فراهم شود و بتوانیم این میراث را به درستی به آیندگان تحویل دهیم.»

نوریان همچنین پس از سخنرانی دکتر ولایتی گفت: «بنده دو سال مستمر کار دانشگاه را پیگیری می‌کردم. از این رو به نقاط ضعف و قوت این دانشگاه آشنایی دارم. آموزش عالی امروز به یک صنعت تبدیل شده است از این‌رو نباید در آن جزیره‌ای عمل کرد.»

او گفت: «باید هزینه‌ها را در دانشگاه آزاد اسلامی کم کنیم و زمینه استقرار مدیریت دانشگاه به صورت گسترده را فراهم کنیم. همچنین باید تولید و انتشار و ارزیابی به صورت پیوسته پیگیری شود، در برخی حوزه‌ها هزینه‌ها بالاست و باید مدیریت شود.»

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «استقرار نظام فرآیندی و استفاده از تکنولوژی آموزشی در این دانشگاه باید در اولویت قرار گیرد. دیگر تشکیل کلاس با 10 تا 20 نفر معنایی ندارد. آموزش در سیستم‌ها طوری است که دیگر کلاس‌ها دو میلیون نفری هستند. باید نظارت مستمر و تولید مستمر در دانشگاه ادامه یابد. همچنین ما از ادامه فعالیت دبیرخانه هیات موسس حمایت می‌کنیم. این دبیرخانه باید ما را نظارت کند و مدام گزارش بدهد.»

دکتر نوریان گفت: «تمرکز ما بر تفاوت در کیفیت آموزشی با دانشگاهی مانند شریف نیست. بلکه تمرکز ما بر تفاوت در کیفیت آموزشی واحد علوم و تحقیقات با جایی مانند بوکان است. باید امتحان متمرکز برگزار شود و استادان با کیفیت دروس را ارائه دهند، استادان بی‌کیفیت نباید حفظ شوند.»

وی در ادامه بر برندسازی دانشگاه تاکید کرد و گفت:‌ «باید اسم دانشگاه برند شود. برخی واحدها توانسته‌اند تبدیل به برند شوند ولی این کافی نیست؛ باید دانشگاه آزاد اسلامی تبدیل به برند شود. باید تصویر ذهنی مثبت نسبت به دانشگاه ایجاد کنیم تا بتوانیم دانشجویان بیشتری جذب کنیم.»

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه یکپارچه‌سازی در سیاست عمرانی را ضروری دانست و گفت: «در ساخت و سازها، تعمیر و نگهداری و خرید تجهیزات باید با یکپارچه‌سازی عمل کرد.»

او استفاده از سیاست‌های جدید دانشگاه را نیازمند برنامه دانست و گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند با وزارتخانه‌های علوم،‌ بهداشت و مجلس تعامل داشته باشد، در همین روزها ما توانستیم با وزارت علوم تعامل داشته باشیم. ما می‌توانیم مطابق با قوانین و سیاست‌های علمی کشور و تدابیر رهبری پیش برویم و با استفاده از ظرفیت‌ها حضور موثرتری داشته باشیم.»